Վրաստանի խորհրդարանը հավանություն է տվել նոր կառավարության կազմին։ Այսօրվա լիագումար նիստում 84 պատգամավոր կողմ է քվեարկել կառավարության կազմին, ոչ մի պատգամավոր դեմ չի արտահայտվել։ Իրակլի Կոբախիձեն կրկին ընտրվել է վարչապետի պաշտոնում։
Կոբախիձեի ներկայացրած կառավարությունը, որին այսօր խորհրդարանը վստահություն է հայտնել, հետևյալ կազմն ունի. ԱԳ նախարար՝ Մակա Բոչորաշվիլի, արդարադատության նախարար՝ Անրի Օխանաշվիլի, շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարար՝ Դավիթ Սոնգուլաշվիլի, էկոնոմիկայի նախարար՝ Լևան Դավիթաշվիլի, պաշտպանության նախարար՝ Իրակլի Չիկովանի, ֆինանսների նախարար՝ Լաշա Խուցինիշվիլի, տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարար՝ Իրակլի Կարսելաձե, ներքին գործերի նախարար՝ Վախթանգ Գոմելաուրի, կրթության, գիտության և երիտասարդության նախարար՝ Ալեքսանդր Ցուլաձե, Վրաստանի օկուպացված տարածքներից ներքին տեղահանվածների, աշխատանքի, առողջապահության և սոցիալական պաշտպանության նախարար՝ Միխայիլ Սարջվելաձե, հաշտեցման և քաղաքացիական իրավահավասարության հարցերով պետնախարար՝ Թեա Ախվլեդիանի, մշակույթի և սպորտի նախարար՝ Թինաթին Ռուխաձե։