«Պարզվում է՝ 2018 թվականին ամեն օր օլիգարխները ՊՊԾ-ի համար սնունդ են ուղարկել․ մեկը՝ հավի բուդ, մեկը՝ պանիր, մեկը՝ կորժիկ, մեկը՝ ջեմ, մեկը՝ թթու։ Ասում եմ՝ էս ի՞նչ ա, ասում են՝ «տենց ա դրվածքը, էս հացը Գռնոն ա ուղարկում, պանիրը՝ Բդոն, ջուրն էլ էս մեկի վրայա»։ Ասել եմ՝ ձե՞ռ եք առնում, դադարեցրե՛ք, ամո՛թ է, սա պետություն է»,- վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերը մեջբերելով Գեղամ Մանուկյանը հարց ուղղեց ՊՊԾ պետի տեղակալ Գրիգորի Առաքելյանին՝ հարցնելով, երբ այդ տարիներին ՊՊԾ-ում է աշխատել, օլիգարխներն իրեն կորժի՞կ են բերել։
Գեղամ Մանուկյանի հայտարարությունից հետո ելույթ ունեցավ ԱԺ փոխխոսննակ Հակոբ Արշակյանը։ Նա ընդդիմադիր պատգամավորներին հիշեցրեց, որ նախկինում պատգամավորների գրպանը գումար են դրել, բայց դա վիրավորական չեն համարում։
«Ձեզ հարց եմ տալիս, որ ձեր պատգամավորի գրպանը փող են դրել, այդ հարցին պատասխանեք։ Բա որ էդ միտինգավորներին տանում պիցցա եք բաժանում, վիրավորո՞ւմ եք»,- հարցրեց ԱԺ փոխխոսնակը։
Այնուհետև նա և Գեղամ Մանուկյանն այդ հարցը շուրջ թեժ բանավեճ ունեցան։