Հայաստանի ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը և Ադրբեջանի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան երկկողմ հանդիպում կանցկացնեն հոկտեմբերին Ժնևում կայանալիք Միջխորհրդարանական միության 149-րդ վեհաժողովի շրջանակում՝ քննարկելու տարածաշրջանում խաղաղությանն ուղղված ջանքերը, հայտնել է կառույցի խոսնակ Թոմաս Ֆիցսիմոնսը։
«Հոկտեմբերի 13-ից 17-ը Ժնևում Միջխորհրդարանական միության 149-րդ վեհաժողովի շրջանակում Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահների երկկողմ հանդիպումը կկայանա երրորդ անգամ: Հանդիպման ստույգ օրը դեռևս հայտնի չէ: Նրանց հանդիպման նպատակն է տարածաշրջանում խաղաղությանն ուղղված ջանքերին խորհրդարանական դիվանագիտության տարր ներմուծել»,- ասել է նա:
Երկու երկրների օրենսդիր մարմինների ղեկավարները հանդիպել էին մայիսի 16-ին Միջխորհրդարանական միության խորհրդարանների նախագահների վեցերորդ համաշխարհային համաժողովի նախապատրաստական ​​հանձնաժողովի հանդիպման շրջանակում։ Եվս մեկ հանդիպում տեղի է ունեցել մայիսին։