Ադրբեջանի բանակի զինծառայող է մահացել զորամասում հրազենից արձակված կրակոցի հետևանքով։ Այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի Զինվորական դատախազության մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ զինվորական դատախազությունը տեղեկություն է ստացել հրազենից կրակոցի հետևանքով ՊՆ թիվ զորամասի զինծառայող Մուսա Բայրամովի մահվան մասին։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել Ադրբեջանի ՔՕ 120.1 հոդվածի (դիտավորյալ սպանություն) հատկանիշներով։ Գործով նախաքննությունը շարունակվում է։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, վկայակոչելով ՆԳՆ-ին, հայտնում են նաև նախօրեին Շիրվան քաղաքի հոսպիտալում բուժվող Ադրբեջանի ներքին զորքերի զինծառայող Օրխան Աղաևի մահվան մասին։ Նշվում է, որ 23-ամյա լետենանտ Աղաևը վիրավորել է ծառայողական զենքի հետ անզգույշ վարվելու հետևանքով։
Զինծառայողը հոսպիտալացվել է, սակայն չնայած ցուցաբերված բժշկական միջամտությանը՝ նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել։ Կատարվում է հետաքննություն։