Ադրբեջանի ՊՆ ղեկավարն ու ցամաքային զորքերի հրամանատարը ստուգել են ՀՀ-ի հետ սահմանի ստորաբաժանումների մարտական պատրաստվածությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը և պաշտպանության փոխնախարար, ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Հիքմեթ Միրզոևն այցելել են Հայաստանի հետ սահմանի ուղղությամբ տեղակայված զորամաս, ստուգել ստորաբաժանումների մարտական ​​պատրաստությունը։
Ադրբեջանի ՊՆ-ի հաղորդմամբ՝ նախարարին զեկուցվել է, որ զորամասերում բարձր մակարդակով կազմակերպվել է շուրջօրյա մարտական ​​հերթապահություն և ամենօրյա ռեժիմի կանոններով իրականացվում է շարունակական ծառայություն։
Հանդիպելով մարտական ​​հերթապահություն իրականացնող անձնակազմին՝ Հասանովը բարձր է գնահատել զինծառայողների մարտական ​​և հոգեբանական պատրաստվածությունը։ Նա նաև ծառայողական ու մարտական ​​գործունեության ավելի լավ կազմակերպման և զգոնության բարձրացման հանձնարարականներ է տվել։