Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանն այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ամփոփելով իր ղեկավարած գերատեսչության կողմից իրականացված ուսումնասիրությունները նշեց՝ դրանց արդյունքում ամեն օր ստանում են բացասական արձագանքներ, որ այս մարդիկ ոչ թե հայրենիք են եկել, այլ խոպան էին եկել, որ հարստանան։
«Վարչապետը հայտարարություն է արել, որ մեր նպատակը բանտերը նախկին կոռուպցիոներներով լցնելը չէ, եթե պետությանը հասցված վնասը փոխհատուցեն, ապա, այդպես ասած, ներում կլինի։ Քննչական մարմինները կգնահատեն, թե որքանով կա հանցակազմ։ Առաջին արդյունքն այն է, որ 40 մլն դրամով նվազեցրել են նախահաշվարկային արժեքը, այսինքն՝ շարունակելու են ԲԷՑ-ին ծառայություն մատուցել, բայց 40 մլն-ով պակաս։ ԲԷՑ-ը 140 մլն դրամ առաջիկայում պետբյուջե կվերադարձնի: Այդ թվերն այն թվերն են, որոնք իրենք պատրաստ են վերադարձնել բյուջե: Իրենք են եկել ինքնակամ, քանի որ մեր գործը վարչապետին ու իրավապահ մարմիններին ներկայացնելն է»,- ասաց Դավիթ Սանսարյանը։
Վերջինս նաև նշեց, որ ուսումնասիրություններ են կատարել մի շարք բուհերում, որոնց արդյունքների ամփոփմամբ եկել են այն եզրակացության, որ ամենաաղետալի վիճակում գտնվում է Ագրարային համալսարանը։