Արթուր և Արտակ Սարգսյաններն ազատ արձակվեցին քննչականից, այս մասին հայտնել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ Բաբայանն, ավելի վաղ, գրել էր․
«Երևանի քննչական կոմիտեի ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում ինձ, որպես Արտակ և Արթուր Սարգսյանների պաշտպան, թույլ չեն տալիս հանդիպել պաշտպանյալներիս հետ, այդպիսով խոչընդոտելով փաստաբանական գործունեությանը: Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանին հիշեցնում եմ, որ ազատությունից զրկված անձանց հետ փաստաբանների տեսակցությունն արգելելը քրեական օրենսգրքով նախատեսված արարք է»,- ասված էր գրառման մեջ։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 10-ին համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որտեղ ԱԱԾ աշխատակիցները բերման են ենթարկում Արթուր Brothers անունով հայտնի եղբայրներին։ Դեպքի առնչությամբ կառույցը պաշտոնական հաղորդագրություն չէր տարածել։
Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրել էր, որ Արթուր և Արտակ Սարգսյանները (Arthur Brothers) Երևանի քննչական կոմիտեի քննիչի որոշմամբ 72-ժամյա ռեժիմով ձերբակալվել էին։