«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները միակամ են, ոչ մեկ իրենց հետ գործարքի չի մտնի, Factor TV-ի հետ զրույցում նման տեսակետ հայտնեց ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Մելքոնյանն՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանին հնարավոր անվստահություն հայտնելու գործընթացին։
«ՔՊ-ական պատգամավորները միակամ են, ուրիշ դաշտ չեն գնալու, չեն ծախվելու, ստեղ վաճառքի պատգամավոր չկա, բոլորն էլ ժողովրդին նվիրված են և իրենց խնդիրները կատարում են։ Իրենց հավաքներում ասում են, թե ՔՊ-ից արդեն մարդիկ կան իրենց մոտ, իրենց հետ «արիշ- վերիշների» մեջ են, բոլորը սուտ է։ Իսկ Բագրատ Գալստանյանի շարժումն արդեն ավարտվել է,  դա այն ժամանակ ավարտվեց, երբ ուրիշ նպատակով եկավ, բայց հրապարակում այլ պահանջ ներկայացրեցին։ Մայիս ամիսը նորից եկել է, կրկին նույն սցենարով փողոց են դուրս եկել, ոչ մի տարբերություն չկա» ,- ասաց նա։