Oպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի է ունեցել Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 65-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառում
Մարտի 5-ին Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի է ունեցել հանդիսավոր միջոցառում` նվիրված Հայաստանի ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 65-ամյակին։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
Возможно, это изображение 5 человек, скрипка и текст
«Միջոցառման ընթացքում ելույթ են ունեցել ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Վազգեն Սարգսյանի եղբայր Արամ Սարգսյանը, Երկրապահ կամավորականների միության վարչության նախագահ Սասուն Միքայելյանը, Պատանի երկրապահ ակումբի սան Գրիգոր Օհանյանը։
Հանդիսավոր միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ օրենսդիր և գործադիր, տարածքային կառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ, զինծառայողներ, մշակույթի, արվեստի, գիտության գործիչներ և այլք»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։