Բարեփոխումները, որոնք մեկնարկել են տրանսպորտային ոլորտում, ցավոք, չեն հասցվել ավարտին, դեռ շատ անելիքներ կան։ Երևանի տրանսպորտի խնդիրը. ինչպես և երբ է լուծվելու» թեմայով քննարկման ժամանակ այս մասին նշեց «Ազգային առաջընթաց»-ի ցուցակում ընդգրկված՝ Երևանի ավագանու անդամի թեկնածու Գրիգոր Երիցյանը։
Նա կարևորեց մետրոյի դերը․ «Մետրոն քաղաքային տրանսպորտի զարկերակն է, քաղաքը զարգանում է մետրոպոլիտենի շուրջ․․․ Պետք է մասնավոր ներդրումներ իրականացվեն մետրոպոլիտենի զարգացման համար։ 30 տարի խոստացել են մետրոյի նոր կայարան կառուցել Աջափնյակում, բայց աշխատանքներ չեն կատարվել»։
Երիցյանի դիտարկմամբ՝ տրանսպորտային բարեփոխումը շատ թանկ է, առանց միջազգային գործընկերների ու կառավարության հետ համագործակցության այս բարեփոխումը չի կայանա։ Ուստի, կարեւոր է, որ ՀՀ կառավարությունը պետական բյուջեն բաշխի ոչ թե ըստ իր նախասիրությունների, ըստ նրա՝ քաղաքապետն իրեն դուր է գալիս, թե ոչ, այլ կատարի Սահմանադրությամբ իր պարտավորությունը, այն է՝ ՏԻՄ-երին աջակցելը։