Հայաստանն ու Ադրբեջանը սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և սահմանազատման պետական հանձնաժողովի վերջին հանդիպմանը քարտեզի հարցով որևէ համաձայնության չեն հասել։ Պատասխանելով Factor TV-ի հարցին՝ այս մասին ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Հուլիսի 12-ին Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին տեղի է ունեցել ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի հանդիպումը։ Հանդիպումը տեղի է ունեցել ՀՀ Տավուշի մարզի և Ադրբեջանի Ղազախի շրջանի հատվածում։
Պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն՝ կողմերը պայմանավորվել են աշխատանքային կարգով որոշել հանձնաժողովների հաջորդ հանդիպման անցկացման օրն ու վայրը: Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի՝ սահմանազատման հարցով առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2022 թվականին Երասխի մոտ։ Երկրորդ հանդիպումն անցկացվել էր Մոսկվայում, երրորդը՝ Բրյուսելում։