«Ընդդիմությունը 15 րոպե ուշ եկավ Ազգային ժողովի նիստին, որովհետև գիտեին, որ նիստն սկսվելու էր մեկ րոպե լռությամբ պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանի հիշատակը հարգելով»,- այս մասին ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանը։
Նա նաև հայտնեց, որ ընդդիմությունը չի մասնակցել Վիգեն Խաչատրյանի հոգեհանգստին և հուղարկավորությանը և ընդգծեց․ «Ամոթալի է նման պահվածքը»։
Մեջբերելով վախի սահմանումից մի հատված՝ հակոբյանը նշեց․ «Հասուն տարիքում մարդուն անհանգստացնում է այն, ինչը կարող է ճնշել ինքնասիրությունը, ինքնագնահատականը, մարդը վախենում է անհաջողությունից և հոգեբանական կորուստներից»։
Այնուհետև պատգամավորը հավելեց․ «Ուզում եմ մեր ընդդիմությանը հարցնել, հարգելի՛ ընդդիմություն, ինչի՞ց էիք վախում՝ ինքնասիրության ճնշումի՞ց,, անհաջողությունի՞ց, թե՞ երեխաների նման ֆիզիկական անհարամարավետություն էիք զգում, որ չէիք մասնակցում ձեր գործընկերոջ հոգեհանգստին կամ որ սգո մատյանում գրառում չէիք կատարում»։