Օմբուդսմենը՝ Աշոտ Փաշինյանի գործի, Ալեն Սիմոնյանի թքելու, ՀՀ-ում գտնվող ադրբեջանցիների, ոստիկանական բռնությունների մասին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը Factor TV-ին տված հարցազրույցում պատասխանել է վերջին ոստիկանական բռնությունների, Աշոտ Փաշինյանի և Գայանե Հակոբյանի մասնակցությամբ դեպքի մասին հայտնած իր դիրքորոշման շուրջ հարցերի։
ՄԻՊ-ը խոսել է նաև Հայաստանում առկա ընտրովի արդարադատության դեպքերի շուրջ ահազանգերի վերաբերյալ, երբ իրավապաշտպանները նշում են, որ իրավապահ մարմիններն արագ քննում և դատարան են ուղարկում իշխանական պատգամավորին բռնություն ենթարկելու վերաբերյալ գործը, սակայն քննություն չի իրականացվում ԱԺ նախագահի կողմից քաղաքացու վրա թքելու, նրա թիկնապահների գործողությունների վերաբերյալ։
Անահիտ Մանասյանին հարցեր ենք ուղղել նաև Բաքվի բանտում պահվող հայ ռազմագերիների վերադարձի գործընթացի, Հայաստանում կալանավորված ադրբեջանցիների պահման պայմանների մասին։