Այսօր՝ հունիսի 1-ին՝ Երեխաների պաշտպանության օրը, Երևան քաղաքի «ավագանու նիստին» ավագանու անդամների փոխարեն հանդես են գալիս աշակերտները։
«Երևանի քաղաքապետարանը երեխաների համար» խորագրով միջոցառման շրջանակում աշակերտները բարձրաձայնեցին մի շարք խնդիրների մասին։
Ղևոնդ Ալիշանի անվան դպրոցի 9-րդ դասարանի աշակերտ Արման Հովհաննիսյանն անդրադարձավ երթուղիների փոփոխմանը։ Աշակերտն առաջարկեց վերանայել ուղեգծերը կամ հատկացնել հատուկ ավտոբուսներ՝ Երևանի տարբեր համայնքներից աշակերտներին արրվեստի, մշակութային և սպորտային հաստատություններ տեղափոխելու համար։
Փոխքաղաքպետ Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ մայրաքաղաքում տեղի են ունենում մեծ փոփոխություններ հասարակական տրանսպորտի ոլորտում։
«Գազելների փոխարեն երթուղի են դուրս գալիս ավտոբուսներ։ Ապագայում ունենալու ենք միասնական տոմսային համակարգ։ Մեկ ուղեվարձով հնարավոր կլինի երկու ավտոբուս փոխել»,- նշեց Ավինյանը։