Մեկ-երկու կետ կա, որտեղ հայկական զորքերն են սահմանային տարածքներում, շատ հստակ սահմանազատում և սահմանագծում պետք է լինի: Այս մասին այսօր Եվրոպայի օրվան և Եվրոպական միություն – Հայաստան հարաբերություններին նվիրված մամուլի ասուլիսլի ասուլիսի ժամանակ նշեց ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորին՝ անդրադառնալով իր քիչ ռաջ արած հայտարարությանը, թե երկու կողմերը պետք է հետ քաշեն իրենց զորքերը:
«Ինչ վերաբերում է ժամանակացույցին, այս ամենն, իհարկե, կախված է բանակցություններից: Տեսնենք, հուսով եմ՝ երեկվա հանդիպումը շատ թարմ նկարագիր է տվել բոլոր քննարկվող հարցերին: Մի շարք հարցեր հետագա քննարկման կարժանանան այլ մակարդակներում: Հուսով եմ՝ շուտով կհանգենք որակյալ լուծման, և սա էլ կհանգեցնի հարգանքի տարածքային ամբողջականության նկատմամբ, ինչը ենթադրում է զորքերի հանում»,-ասաց նա:
Ճշտող հարցին, թե ո՞ր հատվածներում են այդ կետերը, որտեղ հայկական զորքերը պետք է հետ քաշվեն, Վիկտորինը պատասխանեց. «Ոչ մանրամասներին ծանոթ չեմ, բայց դա լսել եմ բանակցություններից»: