Այսօր Ադրբեջանն անօրինական անցակետ է տեղադրել Լաչինի միջանցքում, ինչը նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության կոպիտ խախտում է։ Այս մասին Twitter-ի իր էջում գրել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը։
«Շուրջ 2 տարի է՝ ահազանգում ենք Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտումներ իրականացնելու Ադրբեջանի մտադրության մասին։ Այսօր Ադրբեջանն անօրինական անցակետ է տեղադրում Լաչինի միջանցքում, ինչը նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության կոպիտ խախտում է։
120.000 հայ խաղաղ բնակիչ ԼՂ-ում թակարդում են հայտնվել և պատանդ վերցվել Ադրբեջանի կողմից, դա տեղի է ունենում միջազգային հանրության լուռ դիտարկման ներքո, ավելին՝ դա մարդու իրավունքների շարունակական կոպիտ խախտումներին արձագանքելու անկարողության, ինչպես նաև Ադրբեջանի կողմից իրականացված նախկին վայրագությունների նկատմամբ հանդուրժողականության արդյունք է»,- գրել է Մարուքյանը։