Այստեղ ներկայացվեց Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի 2022թ․ վճարած հարկերը։ Դրանից առաջ որտե՞ղ են եղել, ո՞ւր են գնացել այդ հարկերը։ ԱԺ արտահերթ նիստում կառավարության ծրագրի կատարման 2022թ․-ի ընթացքի մասին զեկույցի քննարկման ժամանակ այսօր հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ասում են՝ խոստումները րեք կատարել։ Կապանում մենք խոստացանք՝ ասացինք՝ հերիք եղավ, բոլ եղավ, ԶՊՄԿ-ում ՀՀ ժողովուրդը, ի դեմս կառավարության, իր մասնաբաժինը պետք է ունենա։
Եվ երբ այդ մասնաբաժինը ստացվեց և այդ կոռուպցիայի «կռանիկները» հերթով փակվեցին, մի հատ կուսակցություն կար ստեղ՝ ցաքուցրիվ եղավ, վեց հոգով բաժանվեցին 11 կտորի։ Ինչու։ Որովհետև նրանց դարդը ամենևին էլ Սյունիքն ու ՀՀ-ն չէր, այլ ԶՊՄԿ-ից եկող «ծորակիկներն» էին, որոնցից սնվում էին։ Փակեցինք, ու հիմա նրանք այլևս քաղաքական գործունեությամբ չեն զբաղվում։ Փորձ են անում իրենց փախցրած մի քանի միլոն դոլարները թաքցնեն, որ վայելեն։
Չմտածե՛ք, Դրա հետևից էլ ենք գալու»։
Վարչապետն անդրադարձավ նաև Սյունիքում իրականացված աշխատանքներին ու ներդրումներին։