Մի խումբ արցախցիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում Արցախի Ասկերանի շրջանի Իվանյան գյուղում գտնվող ռուս խաղաղապահների կենտրոնական տեղակայման վայրի գլխավոր մուտքի մոտ։ Ակցիայի մասնակիցները մի քանի ժամ է՝ արգելափակել են խաղաղապահների ելումուտը։ Այս մասին տեղեկացնում է ակցիայի մասնակիցներից Դավիթ Ղահրամանյանը՝ իր ֆեյսբուքյան էջում։
«Ակցիայի նպատակն է ռուս խաղաղապահներին ասել, որ ապահովեն Նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերը։ Եթե չեք կարողանում կատարել, կան այլ խաղաղապահ ուժեր՝ միջազգգային, դիմեք նրանց, թող գան, ապահովեն խաղաղությունը, բայց այս դեպքում դուք եք այստեղ, դուք պետք է ապահովեք մեր անվտանգությունը, որովհետև դուք եք դա մեզ խոստացել»,- նշում է Դավիթ Ղահրամանյանը։
Ակցիայի մասնակիցները սպասում են ռուս խաղաղապահների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներին, որպեսզի նրանք դուրս գան, և իրենք ներկայացնեն իրենց պահանջները։