ՀՀ ոստիկանությունից տեղեկացնում են՝ ոստիկանության Արտաշատի բաժնի քրեական հետախույզները ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում մարտի 3-ին հավաստի տեղեկություններ էին ստացել, որ Երևան-Երասխ ճանապարհի Ազատավան գյուղի հատվածում «ՎԱԶ-2107» մակնիշի մեքենայի վարորդը գողանում է ճամփեզրի արգելապատնեշի մետաղյա սյուները:
«Իրացնելով օպերատիվ տեղեկությունները՝ նրանք Երևան-Երասխ ճանապարհի նշված հատվածում գողություն կատարելու պահին բռնել, ձերբակալել և, «ՎԱԶ-2107»-ի սրահում գտնվող գողոնով հանդերձ, ոստիկանության Արտաշատի բաժին են տարել Բուրաստան գյուղի 38-ամյա բնակչին: Բաժնում նա խոստովանել է, որ մետաղյա ձողերը գողացել է հետագայում մետաղի ընդունման կետեր հանձնելու նպատակով:
«ՎԱԶ-2107»-ը տեղափոխվել է ոստիկանության Արտաշատի բաժնի հատուկ պահպանվող տարածք, իսկ 38-ամյա տղամարդը և կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են Արարատի մարզային քննչական վարչություն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ: