• Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը այսօր ասել է, որ Բրյուսելում Փաշինյան-Ալիև սպասվող հանդիպման համատեքստում հաջողության հնարավորություն չի տեսնում։ Նա նշել է, որ շարունակելու են պայքարը, այդ թվում՝ միջազգային հարթակներում Ադրբեջանի վրա ճնշում գործադրելու ուղղությամբ, բայց առայժմ առաջընթաց չկա։
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանից դեռ արձագանք չեն ստացել խաղաղության բանակցությունների վերաբերյալ Հայաստանի կառավարության առաջարկների ուղարկումից հետո։ Այս մասին նա նշել է խորհրդարանում պատգամավորների հարցերին պատասխանելիս։
• ԱԱԾ-ից ամփոփ տեղեկություններ են հրապարակվել, որ 2020 թվականի պատերազմից և դրանից հետո տեղի ունեցած մարտական գործողություններից հետո Հայաստան են վերադարձվել 422 զոհված զինծառայողների դիեր և մասունքներ։ Նրանցից 225-ը զոհվել են 2022թ. սեպտեմբերյան մարտերի ընթացքում: Սեպտեմբերյան մարտերում զոհված 2 հայ զինծառայողների դիերի դուրսբերման աշխատանքները շարունակվում են: Մինչ օրս գերությունից վերադարձվել է 173 զինծառայող և քաղաքացիական անձ: