2 տարի նիստի չէիք գալիս, հիմա եկել, ասում եք՝ բավարար չե՞նք քննարկել․ Մինասյանի ելույթը բարկացրեց Վարդանյանին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Այսօր ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում «Դատախազության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ Արծվիկ Մինասյանը մի շարք դրույթների վերաբերյալ հանդես եկավ առարկություններով՝ ընդգծելով, որ քննարկումները բավարար չափով չեն իրականացրել։
Ընդդիմադիր պատգամավորը նշեց, որ իրենց կողմից ներկայացված առաջարկությունները չեն ընդունվել և ներկյացրեց այդ առաջարկների բովանդակությունը։
Արծվիկ Մինասյանի առարկություններն բարեհաճությամբ չընդունվեցին հանձնաժողովում։
Մինասյանի ելույթը բարկացրեց հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը։
Դիմելով Մինասյանին՝ Վարդանյանն ասաց․ «Պարո՛ն Մինասյան, երկու տարի է, ձեզ ոչ մեկը չէր տեսնում, երկու տարի է՝ ձեզ ուզում էինք ասել՝ կարո՞ղ է գաք նիստի, գործ անենք։ Հիմա եկել եք ու մեզ մեղադրում եք նրա մեջ, որ մենք բավարար չափով քննարկում չենք անո՞ւմ»։