• Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրերով Ալբերտ Բաղդասարյանն ազատվել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ անձնակազմի կառավարման գլխավոր վարչության պետի պաշտոնից, նույն պաշտոնին նշանակվել է Սմբատ Գրիգորյանը՝ ազատվելով 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից: Կորպուսի հրամանատարի պաշտոնին նշանակվել է Սասուն Բադասյանը։ Մինչ այս փոխվել էին նաև Երկրորդ բանակային կորպուսի և Հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատարները։
• Ռուսաստանի ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան այսօրվա ճեպազրույցում հայտարարել է, որ Հայաստանը և Ադրբեջանը հավանություն են տվել հարաբերությունների վարելավման հարցում Ռուսաստանի միջնորդական ջանքերին։ Զախարովան այս համատեքստում նշել է ԵԱՀԿ ՄԽ ռուսաստանցի համանախագահի այցը Երևան և Բաքու, և հրաժարվել է ասել, թե ինչ է քննարկել նա։
• Արցախը կանգնած է որոշում կայացնելու առաջ։ Այս մասին հայտարարել է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը՝ այսօրվա իրավիճակը համեմատելով 35 տարի առաջ սկսված Արցախյան շարժման հետ։ Նա այսօր խորհրդակցություն է անցկացրել և ամփոփել է իր պաշտոնավարման 100 օրը՝ հիշեցնելով, որ այդ ժամանակահատվածի ⅔-ը անցկացրել է Արցախի շրջափակման պայմաններում։