Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն այսօր Կառավարության նիստում ներկայացրեց ԱԺ ընդդիմադիր մի խումբ պատգամավորների  ներկայացրած օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է փոփոխություններ կատարել լիցենզավորման մասին օրենքում,  ներել լիցենզավորված ընկերությունների տույժերն ու տուգանքները՝  թույլ տալով նրանց պետական բյուջե վճարել միայն հիմնական տուրքի չափը։
ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը նկատեց, որ այս նախագիծը անհավասար պայմաններ կստեղծի օրինակ՝ տաքսի ծառայություններ մատուցող ընկերությունների և  խաղատների միջև, ուստի պետք է գնահատել, այլ կարգավորում տալ խնդրին, որպեսզի անհավասար իրավիճակում չհայտնվեն տարբեր ընկերություններ։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ արձագանքեց, որ թեև առաջարկությունը ներկայացրել են խորհրդարանի ընդդիմադիր ուժերը, պետք չէ նախագիծը մերժել, այն կարելի է ընդունել՝ հետագայում իրականացնել կարգավորումներ։
«Պետք է գնահատել անիմաստ պարտքերը որոնք են, որ մարդիկ կարողանան զրոյական կետից սկսել»,- ասաց Փաշինյանը։
Որոշումն ընդունվեց։