Տեխնիկական խմբի հետ ենք հանդիպել Վայոց Ձորում, բայց առաքելություն իրականացնող խմբի հետ դեռ չեն հանդիպել,- այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում պատասխանելով ԵՄ դիտորդական առաքելության մասին հարցին, մարզպետը տեղեկացրեց, որ
Սարգսյանի կարծիքով՝ ԵՄ դիտորդների առաքելությունը կզսպի Ադրբեջանին նոր սադրանքների չգնալու համար․ «Մարզում լինելու են նրանք և պարեկային ծառայություն են իրականացնելու, առայժմ հայտնի չի, թե քանի հոգի։ Իրենք սահմանի երկայնքով պարեկային ծառայություն և մոնիթորինգ են իրականացնելու»։
Գեղարքունիքի մարզպետը հրաժարվեց ասել, թե ինչ վիճակում են հայտնաբերվել զոհված 15 զինծառայողները, երբ նրան հիշեցրին, որ Ազատ գյուղում տեղակայված զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի ժամանակ ինքը, գիշերը ժամը երեքից եղել է դեպքի վայրում։ Միայն նշեց, որ երբ այնտեղ է եղել, գործողություն էր կազմակերպվել զինվորներին հանելու համար։
«Այն, ինչը խոսում են ոչ տեղյակ մարդիկ, դա չէ իրականությանը։ Նախաքննության ավարտն ամեն ինչ ցույց կտա։ Ես անտեղյակ ասելով՝ նկատի ունեմ, որ խոսեցնում են մարդկանց, որոնք տեղում չեն եղել, չեն տեսել՝ ինչ է կատարվում, բայց վերլուծություններ են անում»,- նշեց Սարգսյանը՝ հավելելով, որ տեղեկություն ունի, բայց իրավունք չունի, չի կարող այդ մասին խոսել։
Նա չխոսեց նաև հրդեհված կացարանի պայմանների մասին․ «Ձեր հարցն ուղղեք Պաշտպանության նախարարությանը, ես իրավասու չեմ այդ մասին խոսելու»։