• Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրերով՝ գեներալ-մայոր Արարատ Մելքումյանը նշանակվել է Արցախի ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն՝ ազատվելով Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից: Սամվել Շահրամանյանը նշանակվել է Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար՝ ազատվելով Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալի պաշտոնից։
• ԱԺ-ում այսօր քննարկել են Արցախի գործընկերների հետ աշխատանքը։ Հայաստան խմբակցությունից Արծվիկ Մինասյանն աառաջարկել է այց կազմակերպել Արցախ, իսկ ԱԺ նախագահ, ՔՊ-ական Ալեն Սիմոնյանն ասել է, որ չի պատկերացնում, թե ինչպես դա կարելի է անցել Լաչինի միջանցքի փակ լինելու պայմաններում։ Նա նշել է, որ կարող են քննարկել առցանց համատեղ նիստի անցկացման հնարավորությունը։
• Ալեն Սիմոնյանն այսօր նաև որպես տուժող հարցաքննվել է Հայաստանի ոստիկանապետի նախկին տեղակալ Լևոն Երանոսյանին առնչվող քրեական գործով։ Սիմոնյանն ասել է, որ 2018 թվականի ապրիլի 16-ին Բաղրամյան պողոտայում ցույցի ժամանակ փորձել է փշալարերի վրայից սաղավարտը վերցնել, ոստիկանը փորձել է հարվածել ձեռքին։