Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արամ Սարգսյանն այն համոզմանն է, որ կուտակային կենսաթոշակների համակարգը դրական է և ուստի այս հարցում պետք է վստահել նոր իշխանություններին: «Եթե նախկին իշխանությունների օրոք անվստահություն կար կուտակային կենսաթոշակները կառավարող ֆոնդերի վերահսկողության հետ կապված, ապա այս հարցում ժողովրդի կամքով ձևավորված իշխանությանը չվստահելն այնքան էլ ճիշտ մոտեցում չէ»,- նշեց Սարգսյանը:
Պատգամավորը նշեց, որ կան գործընթացներ, որոնք սկսելուց հետո դրանցից ետ կանգնելը կարող է  կործանարար լինել, ուստի, ինչպես նախկինում, երբ կուտակային կենսաթոշակների համակարգը դրական էր համարել ու դրա մեջ լավն էր տեսնում, այժմ ևս, իր կարիծքը այդ համակարգի վերաբերյալ նույնն է։
«Այս առումով ես ինձ շատ ազատ եմ զգում, խմբակցությունում միակ մարդն էի, որ կուտակայինի մոտցումը համարում էի դրական»,- ասաց պատգամավորը՝ հիշեցնելով, որ նախկինում իր կուսակից ընկեր Արտակ Զեյնալյանի հետ ունեցել է ամենաբուռն քննարկումները, քանի որ Արտակ Զեյնալյանը գտնում էր, որ այս համակարգը լուրջ խնդիրներ ունի Սահմանադրության հետ։