• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 26-27-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստան։ Նա Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի ԱՊՀ երկրների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին: Ռուսաստանի նախագահի խոսնակը մինչ այս հայտնել էր, որ այցի շրջձանակում Փաշինյան-Պուտին-Ալիև եռակողմ հանդիպում նախատեսված չէ։
• Այսօր առավոտյան Երևանի հանրապետության հրապարակից մեկնարկել է մի խումբ ակտիվիստների նախաձեռնած ավտոերթը դեպի Ստեփանակերտ։ Նախաձեռնության հեղինակները դեռ մոտ 1 շաբաթ առաջ էին հայտարարել, որ մտադիր են արցախցի փոքրիներին ամանորյա նվերներ տանել։ Երթի մասնակիցներին Գորիսից միանալու են Լաչինի միջանցքի փակվելու հետևանքով ՀՀ-ում մնացած արցախցիներ։ Քաղաքացիները մտադիր են ռուս խաղաղապահների հետ բանակցել և պահանջել ապահովել իրենց անվտանգ անցումը միջանցքով։
• Կարմիր խաչի մեքենաներով երեկ Հայաստանից 10 տոննա հումանիտար բեռ (սնունդ և դեղորայք) է ուղարկվել Արցախ։ ԿԽՄԿ բեռնատարով ուղարկված ապրանքները փոխանցվել են Արցախի բժշկական հաստատություններին։