Դիվանագիտական անձնագրեր ունեցողների համար սահմանի բացման վերաբերյալ քննարկումներ են ընթանում․ Միրզոյանը՝ Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման մասին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Թուրքիայի հետ շատ կոնկրետ քննարկումներ են ընթանում, այս մասին Ազգային ժողովում հանձնաժողովների համատեղ նիստում հայտարարեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը:
«Հանրահայտ է, որ գործընթացն առանց նախապայմանների է և, միևնույն ժամանակ, թուրքական  կողմն անընդհատ Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հետ է կապում, որը, ինչ-որ առումով, ինքնին մի քիչ նախապայման է հիշեցնում, բայց, դրան զուգահեռ, շատ կոնկրետ քննարկումներ են ընթանում, այդ թվում՝ հատուկ  ներկայացուցիչների մակարդակում» նշեց արտգործնախարարը։
Միրզոյանը հավելեց, որ խոսքը մի քանի կոնկրետ քայլերի մասին է․ «Այդ թվում՝ դիվանագիտական անձնագրեր ունեցող  անձանց համար, ինչպես նաև երրորդ երկրների քաղաքացիների համար սահմանի բացման վերաբերյալ: Կարող եմ ասել, որ առաջընթաց կա, խոսակցությունը շարունակվում է, ու կարող եմ ասել նաև, որ ակնկալում եմ ու հույս ունեմ, որ մոտ ապագայում դրական արդյունքներ կլինեն»։