Նոյեմբերի 2-ին ընդունել եմ Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավար, Վրաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարեկ Շչիգիելին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը․ ֆեյսբուքիիր էջում գրել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Ողջունելով առաքելության ղեկավարի այցը Հայաստան՝ գոհունակություն եմ հայտնել երկկողմ համագործակցության արդյունքների վերաբերյալ: Վստահությամբ ընդգծել եմ, որ երկկողմ համագործակցությունն ունի ներուժ նպաստելու տարածաշրջանում անվտանգային միջավայր ամրապնդմանը:
Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավար Մարեկ Շչիգիելը շնորհակալություն է հայտնել թե՛ պետական, թե՛ տեղական մակարդակներում ցուցաբերված աջակցության համար, մասնավորապես՝ ընդգծել երկկողմ համագործակցությանը նպաստելու բարձր պատրաստակամությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ ենք կատարել ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեության ընթացքին»,- գրել է Գրիգորյանը։