ԱԺ արտահերթ նիստում պատգամավորները քննարկում են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը։ ԿԸՀ նախագահի պաշտոնում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Վահագն Հովակիմյանի թեկնածությունը։
«Ժողովրդավարությունը Ձեզ համար օ՞դ է, ջո՞ւր է, հո՞ղ է, թե՞ կրակ»,- «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի այս հարցին ի պատասխան՝ Հովակիմյանը նշեց․ «Ժողովրդավարությունն ինձ համար պետության զարգացման բանաձև է։ Աշխարհի տարբեր երկրներ իրենց զարգացման բանաձևերն ունեն, կոնկրետ ինձ համար պետության զարգացման բանաձևը ժողովրդավարությունն է, որը մեր դեպքում, իմ կարծիքով, որպես սահմանափակ ռեսուրս ունեցող երկրի, միակ բանաձևն է»։
«Էդ ո՞ր երկրի մասին եք ասում, որ սահմանափակ ռեսուրս ունի»,- դիմելով ԿԸՀ նախագահի թեկնածուին՝ այս քննադատական հարցադրումն արեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը։ Նա իր գործընկերներին կոչ արեց, որ այլևս չասեն, թե Հայաստանը սահմանափակ ռեսուրս ունի։ «ՀՀ-ում այնքան ռեսուրս կա, որ կարող է մինչև 200 մլրդ ՀՆԱ ապահովել»,- ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց իշխանական պատգամավորը։