• Չեխիայում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա և՛ Թուրքիայի նախագահ ՌԹ Էրդողանի, և՛ Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևի հետ։ Այս մասին այսօր խորհրդարանում ասել է ինքը՝ Փաշինյանը։ Նրա խոսքով՝ Ալիևի հետ հանդիպումը կազմակերպվելու է քառակողմ ձևաչափով, մասնակցելու են նաև Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը և Եվրախորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը։
• ԵՄ արտաքին քաղաքականության ղեկավար Ժոզեպ Բորելը նախօրեին Եվրախորհրդարանում հայտնել է, որ առաջարկել են ԵՄ միջնորդական առաքելություն տեղակայել հայ-ադրբեջանական սահմանին, Հայաստանը համաձայնել է, Ադրեջանը՝ ոչ։ Նա ասել է, որ չեն պատրաստվում ԵՄ զորքեր ուղարկել՝ առանց երկու կողմերի համաձայնության։
• Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը հայտնել է, որ այսօր ավարտվել է իր պաշտոնավարումը որպես նախարար։ Մինչ այդ հայտնի էր դարձել, որ Անդրեասյանը կդառնա ԲԴԽ նախագահ։
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Երանուհի Թումանյանցն ազատվել  է արդարադատության նախարարի տեղակալի պաշտոնից։