Հավակնո՞ւմ է արդյոք ՀՀ վարչապետի պաշտոնին․ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ի պատասխան այս հարցի, նշեց, որ եթե ընտրություններ լինեն, իրավիճակը կգնահատի։
«Ես մասնակցել եմ ընտրություններին և «Հայաստան» դաշինքի առաջին համարն էի, իսկ սա նշանակում է` այո՛, պատրաստ էի։ Եթե չի ստացվել, ուրեմն բավարար զանգված կա՛մ չի հավատացել մեզ, կա՛մ շարունակում է հավատալ ներկա իշխանություններին։
Սակայն մենք շարունակում ենք պայքարը, և ես լավ գիտակցում եմ, որ այսօր միգուցե ավելի հավանական է մասնակի իշխանափոխության մոդելը, բայց Հայաստանում իրավիճակն այնքան պայթյունավտանգ է, որ կարող է ամեն ինչ փոխվել»,- նշեց Քոչարյանը։
Ըստ նրա` եթե կա մարդ, որը կարող է հանրությանը համախմբել, ապա ինքը պատրաստ է աջակցել։
Քոչարյանը նշեց, որ «աչքի առաջ» 3-4 հոգի ունի, որոնք կարող են վարչապետի` ընդդիմության միասնական թեկնածուն լինել։ Սակայն ՀՀ երկրորդ նախագահը զերծ մնաց անուններ տալուց` ասելով, թե կարող են քրգործեր հարուցվել նրանց դեմ։