• Երեկոյան ժամը 20:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները ականանետերի և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: ՊՆ խոսնակը հայտնել է, որ հայկական կողմի պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Հայկական կողմից կա մեկ վիրավոր: Ժամը 21:30-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին կայուն է, կրակոցներ չկան: Ավելի ուշ խոսնակը հայտնել է, որ վիրավորված զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում։
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն երեկոյան մեկնել է Նյու Յորք, որտեղ սեպտեմբերի 22-24-ը կմասնակցի ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանի բարձրաստիճան հատվածին և հանդես կգա ելույթով:
• 35 ՀԿ-ներ այսօր հայտարարություն են տարածել, որով պահանջում են պաշտոնից ազատել ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանին այն բանից հետո, երբ ոստիկանները երեկ բիրտ ուժ կիրառելով ու քարշ տալով Եռաբլուրից բերման են ենթարկել զոհված զինծառայողների խնողներին։ Հայտարարության համաձայն՝ եթե ոստիկանապետ ազատում չեղավ, պատասխանատվությունն ընկնելու է Նիկոլ Փաշինյանի վրա։