ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Արփի Դավոյանն ԱԺ նիստում անդրադարձավ երեկ ուշ երեկոյան Ազգային ժողովի շենքի դիմաց տեղի ունեցած բողոքի ակցիային:
«Երեկվա բոլոր իրադարձությունները վկայությունն են այն բանի, որ այդ մարդիկ համաձայն չէին երկրի իշխանության շուրջ համախմբվելու և միասնականության կոչին․․․ Հայրենիքը վտանգի տակ է, իսկ այս մարդիկ մեյմունություն են անում։ ԱԺ մոտ հավաքվում են անհասկանալի մարդիկ անհասկանալի լոզունգերով, իսկ «Հայաստան և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների պատգամավորներն այնտեղ ինչ-որ կոչերով են հանդես գալիս։
Սեյրան Օհանյանին կոչ եմ անում գալ Անդրանիկ Քոչարյանի մոտ․ հաստատ Քոչարյանը իր սենյակում կընդունի նրան և կլսի նրա կոչերը։ Եկեք ուղիղ եթերով խոսենք, խոսելու բան չունեք է․․․
Ասում են՝ դավաճան եք։ Տո դավաճանը դուք եք, որ այդ իրավիճակում ԱԺ մոտ մեյմունություն էիք անում, էդ ժողովրդով հավաքվեիք գնայիք Ջերմուկ, թե՞ վախենում եք։ Ձեզանից որևէ օգուտ չկա, գնալու եք սահման խուճապ տարածեք»,- նշեց Դավոյանը։