Հայաստանի առաջատար ծանրորդներից Գոռ Մինասյանը հանդես կգա մեկ այլ երկրի հավաքականում։ Այդ մասին ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքի հետ զրույցում հայտնել է ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը:
«Մենք այժմ ունենք գրեթե հավասարազոր ուժերի և հնարավորությունների գերծանրքաշային երեք ծանրորդ: Մրցակարգի համաձայն Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններում ամեն երկիր կարող է ներկայանալ երկուական մարզիկով: Այս պարագայում մեր առաջատար «հերկուլեսներից» մեկը կզրկվի մասնակցությունից: Կարելի էր նրանցից մեկին հնարավորություն տալ հանդես գալու այլ երկրի հավաքականում: Եվ ահա, Գյումրեցի Գոռ Մինասյանն ընդառաջ է գնացել իրեն դիմած Բահրեյնի ֆեդերացիայի ցանկությանը: Նա նաև նպատակ ունի պաշտոնական մրցումներում վաստակել անհրաժեշտ վարկանիշային միավորներ Փարիզի օլիմպիական խաղերում հանդես գալու համար: Ի դեպ, օլիմպիական խաղերի պարագայում, յուրաքանչյուր երկիր կարող է ծրագրում ընդգրկված տղամարդկանց և կանանց հինգական քաշային կարգերում ներկայացնել ընդամենը երեքական մարզիկ–մարզուհի», – ասել է գլխավոր մարզիչը: