Դեսպան Կարապետյանի նախաձեռնությամբ հունիսի 10-ին կազմակերպվել է փոքր ընդունելություն՝ ի պատիվ Ուկրաինա ժամանած նոր դեսպաններ՝ Բրիջետ Բրինկի՝ ԱՄՆ, Հարշ Կումար Ջեյնի՝ Հնդկաստան, Վալերիու Կիվերիի՝ Մոլդովա. տեղեկացնում են Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունից:
«Իր ողջույնի խոսքում Վ. Կարապետյանը հիշեց, որ մեկ տարի առաջ նման ճանաչողական ընդունելություն էր կարզմակերպվել Նորվեգիայի դեսպանի կողմից, ինչը գեղեցիկ նախաձեռնություն լինելով, օգնեց նոր հավատարմագրված դեսպաններին ինչպես միմյանց հետ ծանոթանալու, այնպես էլ ավելի դյուրին ինտեգրվելու Ուկրաինայում դիվանագիտական գործունեության մեջ: Այս միջոցառման կազմակերպմամբ դեսպանը շարունակում է ձևավորված օգտակար այս ավանդույթը:
Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպաններին, Վ. Կարապետյանը բարի ծառայություն մաղթեց նրանց և շուտափույթ խաղաղության հաստատում Ուկրաինային»,- ասված է հաղորդագրությունում: