Խորհրդարանում քննարկվում է բալային համակարգի արդյունավետության հարցը. «Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած նախագծով՝ առաջարկվում է ուժը կորցրած ճանաչել վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի այն դրույթները, որոնցով տուգանային միավոր, ինչպես նաև տրանսպորտային միջոցներ վարելու իրավունքի կասեցում է կիրառվում ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտումներ կատարած անձանց նկատմամբ:
«Չեք կարող տույժերից մեկի անունը դնել հիմնական, մյուսինը՝ լրացուցիչ, ու երկուսն էլ կիրառել: Այս հարցը Սահմանադրական դատարանում վիճարկման ենթակա հարց է, միանշանակ դիմելու ենք ՍԴ»,- այս մասին ԱԺ նիստում նշեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը՝ ընդծելով, որ ընդդիմության կարծիքով՝ բալային համակարգը հակասահմանադրական է:
Պատգամավորը հորդորեց գնահատականներ չհնչեցնել և բնորոշումներ չտալ այն վարորդներին, որոնց վարորդական իրավունքները ժամանակավոր կասեցվել են: