Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում շարունակվում է բասկետբոլի Vbet Ա-Լիգայի կանոնավոր առաջնությունը: Մինչ օրս կայացած հանդիպումներից հետո «Ուրարտուն» գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը՝ իր ակտիվում ունենալով 38 միավոր. տեղեկացնում են ԿԳՄՍՆ-ից։
Հունվարի 14-ից ի վեր «Ուրարտուն» Ա-Լիգայի կանոնավոր առաջնության շրջանակում անցկացրել է 5 հանդիպում և տարել նույնքան հաղթանակ: Այս ընթացքում թիմը նախ 89-84 հաշվով առավելության է հասել «ԱԻԱ Սթարսի» նկատմամբ, ապա 100-81 հաշվով հաղթել է «Գյումրիին», 99-96 հաշվով՝ «Արարատին», 98-85 հաշվով՝ ՖԻՄԱ-ին, 110-98 հաշվով էլ ուժեղ է գտնվել ԲԿՄԱ-ից:
Մրցաշարային աղյուսակում «Ուրարտուին» 33 միավորով հետևում է «Էրեբունին»: Թիմն այս ընթացքում 3 հաղթանակ է տարել ՖԻՄԱ-ի (109-95), ԲԿՄԱ-ի (137-97) ու «Արարատի» նկատմամբ (99-98) և կրել է 1 պարտություն «ԱԻԱ Սթարսից» (77-78):
ԲԿՄԱ-ի և «Գյումրիի» միջև խաղում ԲԿՄԱ թիմի խաղացող Բրայս Սաքստոնը վաստակել է 56 միավոր և նոր ռեկորդ է սահմանել՝ գերազանցելով «Էրեբունիի» բասկետբոլիստ Էդվին Քոլին, ով մեկ խաղում հավաքել էր 50 միավոր:
Լավագույն եռյակն այս պահին 28 միավորով եզրափակում է «ԱԻԱ Սթարսը»:
Առաջիկա օրերին բասկետբոլի Vbet Ա-Լիգայի կանոնավոր առաջնության շրջանակում 5 հանդիպում կկայանա: