«Խնդիր եմ տեսնում Փաշինյանի կողմից առցանց ձևաչափով ասուլիսների անցկացման մեջ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին նշեց Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի նախագահ Աշոտ Մելիքյանը:
«Ես առթ եմ ունեցել հորդորելու, որ վերականգնվի Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի ասուլիսների այն ձևաչափը, որը նա հրավիրում էր իր կառավարման սկզբնական շրջանում: Հայաստանի պատմության մեջ նախադեպ չկար, որ երկրի առաջին դեմքը ասուլիս հրավիրի  և բոլոր ցանկացողները մասնակցեն ու մինչև հարցերը չսպառվեն,ասուլիսը չավարտվի ՝ տևում էր 4-5 ժամ: Սա ճիշտ մոտեցում էր,  լրագրողների ու լրատվամիջոցների նկատմամբ հարգալից մոտեցում էր: Այն տրանսֆորմացվեց այս տարօրինակ ձևաչափին, որը հարցեր է առաջացնում:
Տարբեր լրատվամիջոցներ դժգոհություն արտահայտեցին, որ իրենց հարցերը խմբագրվել են, կրճատվել են կամ մի քանի տարբեր հարց միավորել են»,- նշեց Մելիքյանը: