«ՄԻՊ թեկնածու մասին խոսելիս Ղազինյանը նշեց, որ նա չունի հարգանք և հեղինակություն և չի կարող հասնել գործող ՄԻՊ-ի կողմից  սահմանված բարձր նշաձողին»,- Ազգային ժողովում ՄԻՊ-ի թեկնածու Քրիստինե Գրիգորյանի  ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանը՝ անդրադառնալով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանի դիտարկումներին:
«Հարգանքից ու հեղինակությունից խոսում է մի մարդ, ով 15 անգամ մերժվել է որևէ պաշտոնում ընտրվել, ով ընդհանրապես չի կարողանում լեզու գտնել իր գործընկերների հետ: Այդ մարդը տեղյա՞կ է, թե իր խմբակցությունն իր հետ ոնց է վարվել, մարդ կարող է 1 անգամ, 3-4 անգամ մերժվել, բայց 15 անգամ մերժվելը լուրջ «պլանկա է», որին դժվար թե խորհրդարանի պատմության մեջ որևիցե մեկը կարողանա հասնել:
Այո՛, պարոն Ղազինյան, ձեր նշաձողին ոչ ոք չի կարող հասնել,դուք ամենաբարձր «պլանկա» ունեցող մերժվածն եք ԱԺ-ում»,- նշեց Հակոբյանը: Նա նաև կոչ արեց կանանց մասին խոսելիս այլ հռետորաբանություն ընտրել: