Որևէ արտասովոր բան չեմ տեսնում  նրանում, որ իշխող քաղաքական ուժը կարող է որոշ համայնքներում պարտություն կրել: Նորմալ չէր լինի և չէինք տարբերվի ՀՀԿ-ից, եթե «ինչքան ուզեինք, այնքան խփեինք» բոլոր համայնքներում և որևէ տեղ պարտություն չկրեինք: Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ այս անգամ էլ ՏԻՄ ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիրը» մի քանի խոշոր համայնքներում պարտություն կրեց:
Հակադարձելով քննադատություններին, ըստ որոնց՝ ՔՊ-ն անում է նույն քայլերը, ինչի մեջ նախկինում մեղադրում էր ՀՀԿ-ին՝ Հակոբյանը նշեց, որ ՔՊ-ն չի նմանվել ՀՀԿ-ին. «Մենք չենք կարող նմանվել ՀՀԿ-ին: Իսկ ընտրությունների հարցում սա մեծ առաջընթաց է, քանի որ համայնքներում տեղի են ունենում առանց ընտակաշառքների ու «տասովկաների» ընտրություններ:
Դիտարկմանը, որ ՔՊ ցուցակներում ներգրավված են նախկին ՀՀԿ-ականներ, Հակոբյանն արձագանքեց. «Նախկին ՀՀԿ-ական լինելը խարան չէ»: