Մենք կարող ենք մեր ոստիկաններին ուղարկել Ռուսաստան. Լևոն Շիրինյանը՝ ՌԴ ռազմական ոստիկանության ստորաբաժանումները Հայաստանում տեղակայելու մասին
«Հայաստանի ներքին գործերին որևէ պետություն միջամտելու իրավունք չունի: Մենք ունենք թե՛ ոստիկանություն, թե՛ պետականություն, ունենք նաև անկախ սերունդ, որը մեր երկիրը կպաշտպանի»,-  այս  մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց քաղաքագետ Լևոն Շիրինյանը՝ անդրադառնալով  Գյումրու 102-րդ ռազմաբազայում և Երևանի  զինվորական կայազորում  ռուսական ռազմական ոստիկանության ստորաբաժանումների տեղակայմանը:
Հիշեցնենք՝ նախօրեին ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամլո ծառայության տարածած հայտարարությունից պարզ դարձավ, որ Գյումրու  զինվորական կայազորում պահպանվող օբյեկտները, ճանապարհային անվտանգ երթևեկությունը պահպանելու և ռազմական կարգապահություն սահմանելու համար ստեղծվում է զինվորական ոստիկանության ստորաբաժանում:
Քաղաքագետ Լևոն Շիրինյանն այս առնչությամբ ասաց՝ Հայաստանում առանց այն էլ ոստիկանների թիվը մեծ է, անգամ հեգնեց՝ կարելի է Հայաստանից ոստիկաններ ուղարկել Ռուսաստան:
«Երաշխիքներ չունենք, թե հետագայում այդ ստորաբաժանումներն ինչ կանեն և այդ դեպքում ավելի լավ է՝ չլինեն: Ինչների՞ս է պետք այդ ամենը, ուզո՞ւմ եք ռուսները  ստուգեն ճանապարհներին»,- հավելեց Լևոն Շիրինյանը: