Կառավարության դեմքը չի փոխվում՝ պաշտոնյային մի տեղից մյուսը տանելով, ապիկարությունը հաղթեց արժեքներին. Սոֆյա Հովսեփյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Իրականում կառավարության դեմքը չի փոխվում, մի պաշտոնից մեկ այլ պաշտոնի են տեղափոխում։ Եթե անձը մեկ պաշտոնում չի հաջողում, երկրորդ հնարավորությունն է տրվում, էլի չի հաջողում, ուրեմն կամ միտում է, կամ անկարողություն է սա, երկու դեպքում էր պետք է ուղղակի դուրս թողնել։ Եթե երրորդ հնարավորությունն է տրվում, հարց է առաջանում՝ որքա՞ն կարող են պետության կործանման վրա խաղ խաղալ»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով Արայիկ Հարությունյանի՝ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար նշանակվելու փաստին, այս մասին նշեց ԱԺ պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը։
«Ապիկարությունը հաղթեց հեղափոխության արժեքներին։ Երեք տարում վերադարձանք այն անցյալին, որը մերժել էինք։ Եթե անձին տեղափոխում ենք պաշտոնից պաշտոն, և օրենսդիր մարմնում էլ նախկին իշխանության դեմքերն են նորից, ուրեմն բան չի փոխվել»,- ընդգծեց Սոֆյա Հովսեփյանը։