ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը առանձին հեռախոսազրույցներ է ունեցել Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ. հայտնում է Սպիտակ տունը:
Փաշինյանի հետ զրույցում Սալիվանն ասել է, որ անընդունելի և սադրիչ են համարում Հայաստանի սահմանից ներս ադրբեջանական ուժերի իրականացրած գործողությունները, և տեղեկացրել է, որ ԱՄՆ դիրքորոշումը ներկայացվելու է նաև ադրբեջանական ղեկավարությանը՝ պահանջով դուրս բերել իրենց ուժերը ՀՀ տարածքից:
ՀՀ ԶՈՒ 4-րդ զորամիավորումում անցկացվել է հրամանատարաշտաբային զորավարժության նախապատրաստմանը հավաք-խորհրդակցություն: Քննարկվել են զորավարժության սցենարով նախատեսված միջոցառումները, մշակվել է գործողությունների հաջորդականությունը, ըստ ուղղությունների՝ ստորաբաժանումների ղեկավարներին տրվել են հանձնարարականներ։
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը հրապարակել է հունիսի 20-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջին եռյակը, ըստ որի՝ ցուցակը կգլխավորի ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։ Նրան հաջորդում են Միքայել Մելքումյանն ու Իվետա Տոնոյանը։
Երևան ժամանելուց հետո «Զվարթնոց» օդանավակայանից բերման է ենթարկվել երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը։ Factor TV-ին հայտնեցին ոստիկանությունից։ Բեգլարյանի խափանման միջոց է ընտրված կալանքը։ Նա մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով անշարժ գույքի յուրացման և պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեղադրանքով։