Եթե անգամ 50 տոկոս ստանա իշխանությունը ընտրություններում, էլի որևէ ուժի հետ կոալիցիայի անհրաժեշտություն կառաջանա, որովհետև կան օրենսդրական գործընթացներ, որտեղ պահանջվում է որակյալ մեծամասնություն: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 27-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հովիկ Աղազարյանը:
Հարցին, թե ում հետ է ՔՊ-ն հնարավոր համարում կոալիցիա կազմելը նոր խորհրդարանում, Աղազարյանը պատասխանեց, որ ինքը կարող է ասել, թե ում հետ չեն կարող կոլաիցիա կազմել. «Չենք կարող  կոալիցիա կազմել բոլոր այն ուժերի հետ, որոնք գտնվում են Սերժ Սարգսյան-Ռոբերտ Քոչարյան առանցքի շուրջ, օրինակ՝ «17+»-ի հետ, բացառությամբ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության,քանի որ ԲՀԿ-ն առանձին է մասնակցում ընտրություններին:
Աղազարյանի խոսքով, 17+ քաղաքական ուժերի ու իրենց պատկերացումներն արմատապես տարբերվում են իրարից, դրա համար հնարավոր չէ, իսկ մյուսների հետ հնարավոր է: «Եթե ես որոշողը լինեի, չէի ցանկանա ԲՀԿ-ի հետ կոալիցիա կազմվեր, սակայն ես չեմ բացառում, որ կարող է նման բան լինել: Ես չէի ցանկնա, որովհետև ԲՀԿ-ն բուրժուական բովանդակությամբ կուսակցություն է, որը վատ չէ, բայց իմ պատկերացումները մի քիչ այլ են… Ես գտնում եմ, որ այնտեղ կան շատ մարդիկ, որոնք խնդիրներ պետք է ունենան օրենքի հետ, հետևաբար այդ իմաստով չէի ուզենա»: