ԿԳՄՍ նախկին փոխնախարար Գևորգ Լոռեցյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու միջնորդություն ներկայացրեց Լոռեցյանի պաշտպան Լևոն Սահակյանը: Պաշտպանը դատարանին միջնորդել է փոխել Լոռեցյանի կալանքը 2 միլիոն գրավով:
Հիշեցնենք՝ Լոռեցյանը կալանքի տակ է 2019-ի դեկտեմբերից։ Ըստ մեղադրական եզրակացության՝ Գևորգ Լոռեցյանը 2019թ․ հունիսի 4-ից լինելով գործադիր իշխանության ղեկավար պաշտոնատար անձ, «Լուառ» և «Էլիտ Սպրտ» առևտրային կազմակերպությունների սեփականատեր և գործադիր տնօրեն Հրաչիկ Քանանյանից պահանջել է 2 միլիոն ՀՀ դրամ կաշառք իր կողմից ընդհանուր հովանավորչության, վերջինիս ներկայացրած առևտրային կազմակերպությունների կողմից ԿԳՄՍ նախարարության կազմակերպած գնման գործընթացներին մասնակցության ու դրանցում հաղթելու դեպքում մատակարարվող ապրանքներն ընդունելիս խոչընդոտներ չստեղծելու և հնարավոր խնդիրներից զերծ պահելու համար։