«Եթե որոշումները բխեն ՀՀ քաղաքացու շահերից՝ կունենան շահագործելու հետևանքներ նաև Ամուլսարի մասով»․ Սուրեն Պապիկյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ամուլսարի հարցի վերաբերյալ Կառավարությունը կընդունի միայն այնպիսի որոշում, որը կբխի Հայաստանի Հանրապետության շահերից: Այս մասին ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ:
«Որոշումը պարզ և հստակ է՝ ստեղծել հնարավորություններ, որպեսզի երկրում լինեն հավելյալ ներդրումներ: Խոսքը, մասնավորապես, վերաբերում է հանքարդյունաբերությանը, կարող է վերաբերել տարբեր հանքերի: Մենք պետք է ուսումնասիրենք առկա խնդիրների հաղթահարման հնարավորությունները և ընդունենք որոշումներ: Եթե այդ որոշումները բխեն ՀՀ շահերից, ուրեմն այդ որոշումները կունենան նաև Ամուլսարի մասով շահագործում իրականացնելու հետևանքներ»,- նշեց Պապիկյանը: