«Աղքատության դեմ պայքարի լավագույն մոտեցումն այն է, որ նրանց համար ստեղծվեն աշխատատեղեր: Դուք հռետորական հարց եք դնում: Ես իրավունք չունեմ ձեր նման մտածել, որովհետև եթե ուզում եք այսօր լավ ապրել, պետք է փող տպել և բաժանել, բայց եթե փող տպեցինք, գումարները բաժանեցինք մյուս օրն ի՞նչ է լինելու, լինելո՞ւ է տնտեսական աճ, վստահեցնում եմ՝ չի լինելու: Աղքատության հիմնական խնդիրը գյուղաբնակների մոտ է: Ինչո՞ւ, որովհետև տրանսֆերտները վերջին երկու տարվա ընթացքում շուրջ 34 տոկոսով նվազել են: Ենթակառուցվածքներ պետք է սարքենք, գյուղացիներին ավելի մեծ օժանդակություն պետք է ցույց տանք, որպեսզին նրանք կարողանան արժեք ստեղծել, իսկ պետությունը նրանց կողքը կանգնի, աշխատատեղ ստեղծի »,- Ազգային ժողովում պատասխանելով Factor.am-ի հարցին՝ ինչպե՞ս գոյատևեն Հայաստանի բնակչության պաշտոնապես աղքատ ճանաչված 30 տոկոսն՝ ասաց Ֆինանսների նախարարը: