Քարվաճառում երեկ դրված դարպասներն այսօր արդեն կոտրվել են, ու իրենք առաջ են գալիս. կանգնե՛ք ժողովրդի կողքին․ Թագուհի Թովմասյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Մենք այսօր գտնվում ենք անորոշության և ուղիղ իմաստով՝ անտեր վիճակում, ԱԺ նիստի ժամանակ ասաց պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը:
«Ինչո՞ւ է հայ քաղաքացին ադրբեջանցի զինվորականի հետ մնացել մեն-մենակ: Ո՞ւր է մեր բանակը, ուր են ի վերջո խաղաղապահներն ու պետությունը: Ինչո՞ւ է հայն ադրբեջանցուն խնդրում թույլ տալ իր տնից իր իրերը հանել»,- ասաց պատգամավորը:
Նա նաև ընդգծեց, որ փաստորեն ռազմական դրության պայմաններում չեն պահպանվում կարևորագույն այն դրույթը, որը վերաբերում է քաղաքացիների կյանքին ու անվտանգությանը:
«Քիչ առաջ խոսեցի կորպուսի հրամանատարի հետ: Այս պահին Սոթքի ոսկու հանք ներխուժելու մասով ինֆորմացիան չհաստատվեց, բայց հաստատվեց, որ խնդիր ունենք Քարվաճառի շրջանում: Երեկ դրված դարպասներն այսօր արդեն կոտրվել են, և ադրբեջանցիներն առաջ են գալիս», – ահազանգ հնչեցրեց Թագուհի Թովմասյանը: