Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի կարծիքով մայրաքաղաքային ակումբը հաջողության հասնելու ճիշտ ճանապարհին է:
«Առաջին իսկ րոպեից փորձեցինք գերազանցել հակառակորդին, քանի որ լավ ուսումնասիրել էինք նրանց խաղը: Գոլն օգնեց հաղթել, բայց առանց այդ էլ «Ռոմա»-ն լավ էր գործում: Իմ կարծիքով մենք ճիշտ ճանապարհին ենք: Պետք է շարունակենք քրտնաջան աշխատել ու հավատալ ինքներս մեզ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Մխիթարյանի խոսքերը փոխանցում է մայրաքաղաքային ակումբի մամուլի ծառայությունը:
Ֆուտբոլի Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի շրջանակում իտալական «Ռոման» սեփական հարկի տակ հյուրընկալեց «Կլուժին»: Հանդիպման հենց մեկնարկին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը գլխի հարվածով բացեց խաղի հաշիվը: Առաջին կեսի ընթացքում «գայլերին» հաջողվեց ևս երկու անգամ գրավել մրցակցի դարպասը: Նախ աչքի ընկավ Իբանեսը, այնուհետ` Մայորալը: Վերջինս երկրորդ կեսում նաև դարձավ դուբլի հեղինակ: Մեկ անգամ էլ աչքի ընկավ Պեդրոն: Ի վերջո Պաուլո Ֆոնսեկայի սաներին հաջողվեց 5:0 հաշվով պարտության մատնել «Կլուժին» և միանձնյա գլխավորել A խումբը: Եվրոպայի լիգայի շրջանակներում «Ռոման» հաջորդ հանդիպումը կանցկացնի նոյեմբերի 27-ին: